Kaviareň Libresso Horský park založila v horárni po jej otvorení Mária Filková v roku 1995. Jeho vznik bol prirodzenou reakciou na otázky prvých návštevníčok ihriska: „Nemohli by sme dostať nejaký čajík, kávu?“ Obsluha začala na ihrisku s domácim kávovarom “koťogó“. Neskôr sa ukázalo, že kaviareň potrebuje profesionálnu prevádzku a registráciu. Sme hrdí na to, že záruku nad kaviarničkou prevzal jeden z najchýrnejších bratislavských kuchárov pán Ondrej Antovszký, známy aj ako šéfkuchár slovenských reštaurácií na viacerých svetových výstavách  Expo.  Sme radi, že sme jeho dôveru nesklamali.

Kaviareň s veľkým výberom čajov dostala dekor v duchu starej Bratislavy s tonetovými stoličkami či starožitnými lampami. Spravila si svoje meno a bola vyhľadávaným miestom ľudí, bažiacich po láskavosti a príjemnom rodinnom duchu.

Kaviareň Libresso Horský park potom prešlo na 9 rokov do správy dvoch iných prenajímateľov.

Na jeseň 2014 majiteľ horárne - magistrát - predĺžil nájom horárne Nadácii Horský park o ďalších 20 rokov (mimochodom, z 34 prítomných poslancov mestského zastupiteľstva, hlasovalo „za“ – 34). Libresso prešlo pod správu dcéry zakladateľky - Kataríny a neskôr jej syna Richarda. Kruh sa uzavrel, kaviareň sa vrátila do „rodiny“. Priestory sa pol roka generálne obnovovali, aby bola kaviarnička znovu čisté, pohodlné a prívetivé miesto na každodenný relax.

Stav pred otvorením kaviarne v devädesiatych rokoch: